| Strona główna | Wspomnienia | Zdjęcia |
20.02.1968 - 10.04.2010

Mieliśmy zaszczyt znać kogoś wybitnego, takiego naprawdę wielkiego, wybijającego się wysoko, wysoko ponad przeciętność, mieliśmy też szczęście mieć przyjaciela, takiego który zawsze wyciągnie rękę i pomoże wstać kiedy życie powali na kolana. Niestety Jego życie zatrzymało się w połowie drogi. Katyń po raz drugi zabrał najlepszych...

Gosia, żona Pawła, poprosiła żeby przygotować stronę internetową o Pawle. Tylko jak zrobić stronę o Takiej Osobie i niczego nie pominąć... Wskazówką dla nas są słowa Gosi o śladach pozostawianych przez Pawła w życiu każdego z nas.

Współpraca z NGO

Pamiętam Pawła Wypycha z okresu gdy był dyrektorem Warszawskiego Centrum Pomocy Rodzinie przy ul. Rakowieckiej 21. Wówczas to mieliśmy trudności ze zorganizowaniem turnusu rehabilitacyjnego - nie pamiętam jakie dokładnie były to przeszkody, natomiast po rozmowie z p. dyr. Wypychem zaplanowany wcześniej turnus odbył się.

 
Gdy był Dyrektorem Biura Polityki Społecznej w m.st. Warszawie mieliśmy małe "starcie" w trakcie komisji rozpatrującej wnioski konkursowe, na której posiedzenie zostałem poproszony celem wyjaśnienia kilku niejasności. Były to wnioski na prowadzenie trzech ośrodków wsparcia dla osób z upośledzeniem umysłowym. Mimo różnych perturbacji, Warszawskie Koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Upośledzeniem Umysłowym podpisało z Miastem 5-letnią umowę na ich współfinansowanie. Była to ogromna sprawa, gdyż po raz pierwszy tak długa umowa zabezpieczała chociaż w części funkcjonowanie placówek. Była to niewątpliwie zasługa Pana Dyrektora Pawła Wypycha. 

Krzysztof Marciniak
Przewodniczący Warszawskiego Koła 
Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym

WSPOMNIENIA


Jeśli chcesz się podzielić swoimi wspomnieniami o Pawle Wypychu lub dysponujesz zdjęciami - napisz na adres: wspomnienia@pawelwypych.pl