| Strona główna | Wspomnienia | Zdjęcia |
20.02.1968 - 10.04.2010

Mieliśmy zaszczyt znać kogoś wybitnego, takiego naprawdę wielkiego, wybijającego się wysoko, wysoko ponad przeciętność, mieliśmy też szczęście mieć przyjaciela, takiego który zawsze wyciągnie rękę i pomoże wstać kiedy życie powali na kolana. Niestety Jego życie zatrzymało się w połowie drogi. Katyń po raz drugi zabrał najlepszych...

Gosia, żona Pawła, poprosiła żeby przygotować stronę internetową o Pawle. Tylko jak zrobić stronę o Takiej Osobie i niczego nie pominąć... Wskazówką dla nas są słowa Gosi o śladach pozostawianych przez Pawła w życiu każdego z nas.

Drogi Pawle, Kochany nasz Zięciu

W głowie wiele myśli, a usta chcą tylko krzyczeć: dlaczego?
 
Panie Boże spójrz przed Twoim Niebiańskim Oknem stoi Paweł, nasz Zięć. Prosimy, przyjmij Go do Swojego Pałacu. Spośród wielu komnat, które posiadasz, przydziel Mu najpiękniejszą. My Jego teściowie o to Cię bardzo prosimy. 

 
Drogi Pawle, jednak, zanim wejdziesz do Domu Pana, posłuchaj, mamy jeszcze Ci coś do powiedzenia. Nie zdążyliśmy zrobić tego, gdy byłeś wśród nas. 
 
Chcemy Ci serdecznie podziękować za to,
- że gorąco ukochałeś naszą córkę Gosię, byłeś dla niej wzorem i drogowskazem;
- dziękujemy Ci też za to, że dla naszych wnucząt byłeś mądrym, wspaniałym ojcem i nauczycielem;
- w szczególności zaś dziękujemy Ci za troskliwość, szacunek i pamięć o nas, teściowej i teściu, nawet wtedy, gdy byłeś daleko od nas i często wykonywałeś trudne zadania.
 
Panie Boże, Paweł to wspaniały Człowiek, mądry Polak, wzorowy syn, mąż, ojciec i zięć. Spójrz, w tę wędrówkę do Ciebie jak przystoi na Harcerza wziął plecak. Jest on ogromny. Jednak nie wszystko dobro, które jest Jego dziełem tu na Ziemi zmieściło się w nim. Po prostu pozostało wśród nas.
 
Panie Boże nasz Zięć zasłużył na ogromną nagrodę. Przyjmij Go do swego Królestwa. Wyznacz Mu nowe zadania. Jesteśmy pewni, że wykona je dokładnie i pewnie bez wahania.
 
Paweł nie żegnamy Cię, przecież my też do Ciebie dołączymy.
 
Mamy do Ciebie jeszcze jedną prośbę:
CZUWAJ /znasz to hasło/
Czuwaj nad Rodziną.
 
Elżbieta i Janusz
teściowie

P.S. Jak będziesz mógł, pozdrów spotkanych na niebiańskich szlakach członków naszych Rodzin i Przyjaciół

WSPOMNIENIA


Jeśli chcesz się podzielić swoimi wspomnieniami o Pawle Wypychu lub dysponujesz zdjęciami - napisz na adres: wspomnienia@pawelwypych.pl